A4 Otokobi Kağıdı 500'lü CF Yellow Nüsha

Fiyat : ₺47,50(KDV Dahil)
kargobedava

Ücretsiz Kargo

Hızlı Teslimat

:

CF Sarı ( Son nüsha ) 210x297mm (A4) 50 gr. 500 lü paket

• Otokopi Kağıdı: Sahip olduğu özelliği sayesinde karbon kağıdı kullanmaya gerek kalmadan, yazılanların alttaki diğer kağıtlara geçmesini sağlayan kağıtların ortak adıdır.

• Özel kimyasal solüsyonlarla hazırlanan kağıt, geçirgenlik özelliğine sahiptir. Otokopili kağıdın hamurunun içerisinde bulunan mürekkep kalanları, basınçla patlamakta ve alttaki kağıda rengini vermektedir.

(1.nüsha) Bu nüshanın teknik olarak ismi de Copp to Back (CB) olarak adlandırılmaktadır.

• Yüksek kaliteli karbonsuz kopya kağıdı olarakta bilinen otokopili kağıt, mikro kapsül sıvamalı özelliğe sahiptir. Boya alan ton sıvamalı tabaka üst tarafta, boya veren mikrokapsül tabakalı sıvama ise alt tarafta bulunmaktadır.

• ( 2. nüsha)Bu rubun teknik ismi ise ( copy from back to frond ) CFB olarak adlandırılmaktadır. Bu tabakada basınç ile alt tabakadaki mikrokapsüller patlamakta ve renkli sıvıyı alttaki kağıdın üzerine verilerek kopya meydana getirmektedir.

• ( Son Nüsha ) Son grup ise en sonda bulunan kopyalama kağıdıdır. Bu grupta ise boya alan ton sıvamalı tabaka üst kısımda bulunmaktadır. Bu grup, tek yüzeyinde emisyon olan ve yazıyı üstten alan fakat, alta aktarmayan en alttaki kağıttır.

Teknik olarak ismi ise ( copy front ) CF ’ dir.

• Kullanım alanları: Fatura, irsaliye, sipariş formu, uçak bileti, para makbuzu, sigorta poliçesi, kantar fişi, irsaliye fatura, gider pusulası, perakende satış fişi, dekont, adisyon fişi, yolcu listesi, taşıma irsaliyesi, 

otobüs bileti, tahsilat makbuzu, konaklama belgesi, resmi reçete, tediye makbuzu vs.

• Orijinal ambalajı açılmadan önce kağıt, ortam şartlarına uyum sağlayabilmesi için makine ile aynı ortamda bulundurulmalıdır. Yüksek sıcaklık, nem, toz, ısı gibi etkenlerden uzakta muhafaza edilmelidir. 

Ürünler kullanım zamanına  kadar ambalajından çıkarılmamalıdır.